XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022 r.

We wtorek (tj. 02. 08. 2022 r.) wspominać będziemy w liturgii Matkę Bożą Anielską – odpust w Podwilku. Natomiast w sobotę (tj. 06. 08. 2022 r.) przypada święto Przemienienia Pańskiego – odpust w Jabłonce.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek modlimy się o święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą świętą. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. W sobotę modlimy się podczas Mszy świętej o 18.00 do Niepokalanego Serca Maryi. Przyszła niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po Mszy świętej o godz. 8.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, po sumie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy szczególnie strażaków, asystę procesyjną i dzieci do sypania kwiatów. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na inwestycje, za które już teraz serdecznie dziękujemy.

W imieniu podopiecznych, pracowników i sióstr z Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP w Skoczowie bardzo dziękuję za okazane nam – przez Ojca Proboszcza i całą Parafią w Chyżnem wparcie na rzecz rozbudowy naszego Domu – Przestrzeni Opatrzności. W ramach kwesty zebraliśmy w parafii 6.040 zł i 24 euro.

Raz jeszcze dziękujemy za sprzątanie kościoła na odpust i tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty i przygotowanie odpustu. Dziękujemy asyście procesyjnej, strażakom, dzieciom komunijnym i sypiącym kwiaty, ministrantom, zespołowi „Rombań”. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przygotować przyjęcie dla księży przybyłych na naszą uroczystość odpustową.

W ubiegłą niedzielę pożegnaliśmy śp. Karola Łaciaka, za którego zamówiono 294 Msze święte, z których 7 będzie odprawione w naszym kościele, a pozostałe odprawi ks. Władysław Kulig. Natomiast w czwartek pochowaliśmy śp. Annę Czerwonka, za którą zamówiono 95 Mszy świętych, z których 7 będzie odprawione w naszym kościele, a pozostałe odprawi o. Marcin Siemek w Dublinie w Irlandii. Polećmy śp. Karola i śp. Annę Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

Wszystkim wypoczywającym na wakacjach w naszej parafii życzymy nabrania sił, a parafianom, sympatykom i gościom opieki świętej Anny – naszej Patronki.