VI Niedziela Zwykła – 11.02.2018

 Dzisiaj kończymy  40- godzinne nabożeństwo, które ma nas przygotować do wielkiego postu.  Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. Zapraszamy do modlitwy.

Dzisiaj także po sumie spotkanie na „Posiadówce” z rodzicami uczniów klasy III przygotowujących się do I Komunii św.

W środę rozpoczynamy WIELKI   POST.  Przez symboliczny gest posypania  głów popiołem  wkraczamy w okres  czterdziestodniowej pokuty. Msze Święte  o godz.  800   i  1700.  W Środę Popielcową obowiązuje  POST  ŚCISŁY. W tym dniu rozpoczynają się tzw. dni modlitw o ducha pokuty.

Zwracamy uwagę tym, którzy świętują „walentynki”, ponieważ przypadają one w tym roku w Środę Popielcową. Ze względu na ten szczególny dzień pokuty, katolicy winni zachować powagę tego dnia i powinni unikać wystawnych przyjęć, tańców, spożywania pokarmów mięsnych i picia alkoholu. Można jednak składać sobie życzenia oraz ofiarowywać prezenty jako oznakę sympatii czy miłości.

W czwartek zapraszamy  dzieci wraz z rodzicami na swoją pierwszą w tym wielkim poście drogę krzyżową po Mszy św. o godz. 16.00.

W  piątek po Mszy św. o godz. 7.00 i 16.00  tradycyjnie droga krzyżowa. O godz. 19.00 droga krzyżowa dla gimnazjalistów, młodzieży szkół średnich, młodzieży pracującej   i tych, którzy z racji pracy nie mogli być wcześniej. ZAPRASZAMY!

Przyszłą niedzielę o godz. 14.15 pierwsze w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po gorzkich żalach Msza św. bez kazania.

Taca na inwestycje z ubiegłej niedzieli wyniosła 3.720 zł i 17 euro.  Bóg zapłać! Kwota ta została wpłacona na konto budowy kaplicy pogrzebowej.

Rozpoczęliśmy ferie zimowe. Dla ministrantów sala gimnastyczna będzie czynna we wtorek, czwartek i piątek od godz. 9.00 – 11.00. Dzieci zapraszamy na „Posiadówkę” przez cały tydzień od godz. 10.00 – 13.00, gimnazjalistów i młodzież od godz. 15.00.

Zmarł Stefan SOBCZAK, pogrzeb w poniedziałek. O godz. 9.30 wyprowadzenie z domu a następnie Msza św. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu:  Dobry Jezu a nasz Panie…

 Niech błogosławieństwo Boże, które przyjmiemy na koniec tej Mszy Świętej umocni naszą wolę, abyśmy zawsze wybierali w życiu dobro, które jest gwarantem szczęścia.