VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.05.2022 r.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Również w środę 25 maja przypada w święto świętej Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy naszego Karmelitańskiego Zakonu.

W czwartek przypada DZIEŃ MATKI. Msza święta w intencji naszych mam o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za nasze mamy.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu po Mszy świętej o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnymi.

Dostaliśmy fakturę za ostatni okres grzewczy kościoła w kwocie 11.225 zł., co łącznie daje kwotę 27.612 zł. Zatem do złożonej przez Was sumy 21.500 zł dołożyliśmy 6.112 zł.

Do 15 czerwca w kancelarii parafialnej zbieramy pieniądze na cel koszenia trawy wokół kościoła i plebanii, oraz na cmentarzu w wysokości 50 zł. od rodziny.

Dziękujemy panu Andrzejowi Kuźlowi i jego firmie za wykonanie zjazdu dla wózków na cmentarz, co w znaczny sposób ułatwi dotarcie do grobów nie tylko inwalidom.

Również wielkie wyrazy wdzięczności kierujemy do druhów strażaków i do innych panów, którzy wczoraj przybyli pociąć i przygotować drewno na opał, a także panom Lucjanowi Zbela i Andrzejowi Stefko za wcześniejsze przewiezienie drzewa z parkingu przed kościołem bliżej plebanii.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: w tamtym tygodniu śp. Marta Kipta – za którą zamówiono 45 Mszy świętych – i śp. Maria Surowczyk za którą zamówiono 51 Mszy świętych, natomiast w tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alojzego Palenik, za którego zamówiono 136 Mszy świętych. Msze święte za tych zmarłych zamówione od najbliższej rodziny będą odprawione w naszym kościele, natomiast pozostałe w innych naszych klasztorach. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

Wszystkim naszym parafianom oraz sympatykom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.