OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELA ZWYKŁA 05.02.2023 r.

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Ofiary składane dziś na tacę są z przeznaczeniem na inwestycje, za które już teraz składamy staropolskie „Bóg zapłać!”

Dzisiaj również rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne, które ma nas przygotować na przeżycie Wielkiego Postu. Przez 3 kolejne niedziele po Mszy świętej o godz. 10.30 do godziny 15.00  adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy.

W sobotę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy zatem wszystkich chorych naszej parafii na Mszę świętą o godz. 9.00 w połączeniu ze specjalnym nabożeństwem. Pół godziny przed Mszą świętą okazja do spowiedzi świętej. Zwracamy się z prośbą do osób posiadających samochody o dowiezienie chorych do kościoła.

Dziękujemy za pomoc przy rozbiórce dekoracji bożonarodzeniowych: Stefanowi Jurczażak, Romanowi, Adrianowi i Sebastianowi Pardel, Grażynie Nowak i br. Józefowi.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii naszego rodaka z Lipnicy Wielkiej o. Janusza Janowiaka – proboszcza i przeora z Sąsiadowic na Ukrainie, który opowie nam o sytuacji w czasie wojny i pracy w tamtejszej parafii, Będzie również zbierał ofiary na utrzymanie tego klasztoru i prowadzenie niezbędnych remontów. Otwórzmy nasze serca i pomóżmy naszym rodakom zza wschodniej granicy, potrzebującym naszego wsparcia materialnego.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Chyżnem informuje o zapisach do oddziału przedszkolnego dzieci w wieku od 3 do 6 lat na rok szkolny 2023/24. Rekrutacja odbywać się będzie w dniach od 13 do 24 lutego 2023 r. Dokumenty można pobrać ze strony szkoły lub w sekretariacie.

Wszystkim naszym parafianom oraz sympatykom, przyjaciołom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia pod opieką świętej Anny.