OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 NIEDZIELA ADWENTU 24.12.2023 r.

Dziękujemy państwu Grażynie Nowak, Stefanowi Jurczażak i Romanowi i Sebastianowi Pardel, a także dzieciom ze scholii za ustawienie i ubranie choinek. Dziękujemy również sprzątanie i strojenie kościoła.

Dziś  Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania alkoholu.

Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00. Pół godziny przed Pasterką nasz Zespół „ROMBAŃ” poprowadzi adorację. Ofiary złożone na tacę w czasie Pasterki są przeznaczone na tzw. Fundusz S.O.S. ratowania życia.

Jutro przypada Uroczystość Bożego Narodzenia.  Msza święta o godz. 8.00, następna Msza święta o godz. 10.30.  Po niej zapraszamy dzieci oraz rodziców, sympatyków naszej parafii i gości do „Posiadówki” na TORT URODZINOWY PANA JEZUSA. Kolejna  Msza święta o godz. 15.00.

             We wtorek święto świętego Szczepana. Msze święte są odprawiane jak w niedzielę. Taca z przeznaczeniem na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

W środę przypada święto św. Jana Ewangelisty – patronalne święto naszego rodaka Księdza Biskupa Jana Szkodonia. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za Dostojnego Solenizanta. Po Mszy św. o godz. 7.00 poświęcenie wina.

Od środy 27  grudnia  rozpoczniemy  kolędę wg następującego porządku:

27.12.2023 środa (dół)  –  od Państwa Kulawiak do Państwa Podchalicz

28.12.2023 czwartek  (dół)  od Państwa Zbela do Państwa Lenczowskich

29.12.2023 piątek (góra) –  od  Państwa Gnida do Państwa Paściak

30.12.2023 sobota   (góra)  – od Państwa Gjądła do Państwa Kulasiak

02.01.2024 poniedziałek – od Państwa  Czerwień potem Zawodzie, Bugaj i zakończenie u Państwa Szyszka

W związku z wizytą duszpasterską – w starym roku nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Po księdza proszę przyjechać o godz. 8.15. Rozpoczęcie kolędy o godz. 8.30.

W przyszłą niedzielę przypada ostatni dzień roku. O godz. 15.00 uroczysta Msza święta na zakończenie roku oraz nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, by podziękować za miniony rok i prosić o łaski w nadchodzącym Nowym 2024.

         W Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w niedzielę.

Składamy serdeczne podziękowania za dowody troski i pamięci o naszej karmelitańskiej wspólnocie i za dary na świąteczny stół klasztorny.