OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2023 r.

Dzisiaj do puszek wystawionych w kościele a także przed kościołem można składać ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia z racji XXIII Dnia Papieskiego.

W tygodniu różaniec po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 14.30. Różaniec z udziałem dzieci w czwartki

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Świętego Jana Pawła II – głównego patrona Województwa Małopolskiego, którego relikwie znajdują się w naszym kościele, a który jest też patronem naszej Szkoły Podstawowej.

W tym tygodniu przyjmujemy intencje Mszalne na przyszły rok; tylko okrągłe rocznice i 1 rocznice śmierci.

W kancelarii parafialnej można składać jednorazowe wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić sięprzez cały listopad odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej. W uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00 i w dzień zaduszny o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach. Jednocześnie dziękujemy za składane ofiary z racji

Rada Parafialna ustaliła, że ofiary na ogrzewanie kościoła i kaplicy w tym roku, podobnie jak w zeszłym, w wysokości 150 zł od rodziny prosimy składać bezpośrednio w kancelarii parafialnej do dnia 12 listopada. W tym tygodniu dziękujemy za ofiary od: Małgorzaty Wójcik, Marii Czerwień, Krystyny Czerwień, Beaty Kwiek.

W ostatnim czasie zostały zakupione nowe flagi przed kościół – koszt 700 zł, naprawiono i zmodernizowano ujęcie wody na cmentarzu – koszt 1300 zł, oraz zamówiono podkładki na siedzenia w kaplicy cmentarnej – koszt 2500 zł.

Bardzo dziękujemy Panom Andrzejowi Tisończyk oraz Andrzejowi i Łukaszowi Stefko za uporządkowanie zarośli i krzaków wokół cmentarza. Niestety okazało się, że pod nimi był istny śmietnik.

Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Różańcowej i naszej Patronki świętej Anny.