NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21.04.2019

Jutro taca przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła  II w Krakowie.

W środę  i czwartek w naszej parafii przeżywać będziemy  NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z CUDOWNEJ GROTY OBJAWIEŃ NA GÓRZE GARGANO.   Program:

W środę  18.30 – Nabożeństwo oczekiwania i powitanie św. Michała Archanioła
19.00 – Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia. Po Mszy św. nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

W czwartek  7.30 – Modlitwa różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec.
8.00 – Msza św. dla osób chorych, samotnych i starszych z indywidualnym błogosławieństwem nałożenia rąk.
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła.
17.00 – Msza św. z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi, pożegnanie i zakończenie nawiedzenia.

W czasie nawiedzenia możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz nabycia anielskich pamiątek. Taca zbierana w czwartek będzie przeznaczona na potrzeby Zgromadzenia Księży Michaelitów.

Ze względu  na okres  Oktawy Zmartwychwstania, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

W piątek i w sobotę o godz. 16.00 próba dzieci  przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia. Przed każdą Mszą św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św.  możliwość ucałowania relikwii Św. Siostry Faustyny.

Składamy serdeczne  Bóg zapłać: Druhom strażakom, ministrantom, lektorom,  niosącym feretrony i chorągwie, dzieciom sypiącym kwiaty, panu organiście za oprawę muzyczną, panu kościelnemu, zespołowi ROMBAŃ i ŻURAWINKI, scholii, gospodyniom za dary na świąteczny stół, ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu – ostatnio ofiary złożyli: Stefan i Małgorzata Jurczażak, Marcin i Barbara Wąś, Jan i Anna Paściak, rodzina: Łyś, Szczerbiak, Węglarz- Łaciak, Babińscy ze Słowacji. Z całego serca też dziękujemy za posprzątanie kościoła na święta. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu doszło do spalenia stodoły i części domu rodziny Chowaniec i Paściak. Za naszym pośrednictwem składają serdeczne podziękowanie druhom strażakom oraz innym osobą zaangażowanym w pomoc. Rada Sołecka we wtorek i środę dokona zbiórki  ofiar dla pogorzelców. Liczymy na wsparcie, a za ofiary raz jeszcze dziękujemy.