NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 04.04.2021

W naszym kościele może przebywać do 35 osób. Dlatego zwracamy się ponownie z prośbą, aby przestrzegać tego limitu, a w miarę możliwości uczestniczyć  w Mszach św. na zewnątrz kościoła.  Przypominamy też o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone maseczki, które otrzymaliśmy do przekazania wiernym. Prosimy zatem o ich zabieranie.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 10.30, 11.30 i 15.00. Taca tradycyjnie na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.  Bóg zapłać za te ofiary!

Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia. Zachęcamy, aby w naszych domach odmówić w rodzinach Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W naszym kościele  odmówimy ją przed każdą Mszą św.

Taca z Niedzieli Miłosierdzia z przeznaczeniem na inwestycje.

Ze względu  na okres  Oktawy Zmartwychwstania, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Składamy serdeczne  Bóg zapłać za ofiary na kwiaty, które złożyli: Rodzina Stefana Jurczażak, Karola Czerwonka, Kazimierza Czerwień – Gmyrka, Wacława Kwiek, Marii Gnida oraz Jan i Małgorzata Tisończyk. Podziękowania dla druhów strażaków za umycie drogi.

Dziękujemy też za posprzątanie kościoła na święta oraz za pomoc przy dekoracji kościoła: Stefanowi Jurczażak, Janowi Czerwień, Sebastianowi i Romanowi Pardel oraz br. Józefowi.

We wtorek odbył się w Krakowie pogrzeb naszej parafianki siostry zakonnej Justyny Kobylak za którą u nas zamówiono 54 intencje Mszy św.

Na koniec przyjmijcie od nas pracujących w tej chyżniańskiej parafii najlepsze życzenia świąteczne. Niech one dotrą do wszystkich parafian, ludzi chorych, do Polonii w Chicago oraz do naszych sympatyków, przyjaciół i gości: Niech Święta Zmartwychwstania Chrystusa w roku 2021 będą okazją by otworzyć swoje serce i tak naprawdę do końca usłyszeć wołanie Chrystusa: Ja jestem! Ja jestem Zmartwychwstanie i życie. Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem. Nie lękaj się zbliżyć się do Mnie! Ja jestem!