NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 01.04.2018

Jutro taca przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła  II w Krakowie.

W czwartek podczas Mszy św. o godz. 17.00. modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Ze względu  na okres  Oktawy Zmartwychwstania, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Odwiedziny chorych w ramach pierwszego piątku miesiąca od godz. 10.00.

Przyszła niedziela zgodnie z poleceniem samego Pana Jezusa, które przekazał nam przez pośrednictwo Św. Siostry Faustyny Kowalskiej – jest Niedzielą Miłosierdzia. Przed Mszą św. o godz. 8.00 i 10.30 oraz  w Godzinie Miłosierdzia  o 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św.  możliwość ucałowania relikwii Św. Siostry Faustyny. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 zostaną rozdane nagrody za wykonane palmy.

Także w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

Taca inwestycyjna na budowę kaplicy pogrzebowej będzie zbierana za tydzień czyli 8 kwietnia. Za ofiary na ten cel dziękujemy!

Składamy serdeczne, orawskie  Bóg zapłać: Druhom strażakom, ministrantom, lektorom,  niosącym feretrony i chorągwie, dzieciom sypiącym kwiaty, panu organiście za oprawę muzyczną, panu kościelnemu, zespołowi ROMBAŃ, scholii, gospodyniom za dary na świąteczny stół, ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu – ostatnio ofiary złożyli: Izabela i Henryk Łaciak, Anna i Jan Paściak, Marcin i Barbara Wąś, Maria i Kazimierz Czerwień, rodzina Babińskich ze Słowacji oraz Małgorzata Szkodoń, Maria Surowczyk; dziękujemy  dzieciom, gimnazjalistom i młodzieży za czuwanie przy Ciemnicy i Bożym Grobie, parafianom i gościom za wspólną modlitwę oraz za składane ofiary na tacę. Wyrazy wdzięczności dla tych co pomagali przy „budowie  grobu i ciemnicy” –  Janowi Krużel, Janowi Stefko, Józefowi Kulawiak,  Stefanowi Jurczażak, Gienowi i Romanowi Pardel, Janowi Czerwień. Z całego serca też dziękujemy za posprzątanie kościoła na święta. Bóg zapłać!

Na koniec przyjmijcie od nas pracujących w tej chyżniańskiej parafii najlepsze życzenia świąteczne. Niech one dotrą do wszystkich parafian, do Polonii w Chicago oraz do sympatyków naszej parafii i gości:

 Aby Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił to, co już martwe. Niech światło Jego słowo prowadzi nas przez życie do wieczności… WESOŁEGO  ALLELUJA!!!