NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 17.04.2022 r.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte o godz. 8.00, 10.30, i 15.00. Taca tradycyjnie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Bóg zapłać za te ofiary!

Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia. Zachęcamy, aby w naszych domach odmówić w rodzinach Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W naszym kościele odmówimy ją przed każdą Mszą świętą.

Ze względu na okres Oktawy Zmartwychwstania, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty, które złożyły następujące rodziny i osoby: Rodzina Karola Czerwonki, Maria Surowczyk, Kazimierz Kadłubiak z rodziną, Krzysztof i Renata Kulasiak, Alicja i Michał Chmielak, Karol Łyś z rodziną, Stefan i Małgorzata Jurczażak, Beata i Paweł Sobczak, Marek i Lucyna Szczerbiak, Beata i Wacław Kwiek oraz rodzina Węglarz. Podziękowania dla druhów strażaków za umycie drogi i parkingów.

Dziękujemy też za posprzątanie kościoła na święta (choć szkoda, że tak nieliczne rodziny odpowiedziały na ten nasz apel) oraz za pomoc przy dekoracji kościoła: Stefanowi Jurczażak, Romanowi Pardel i Dariuszowi Żurek, oraz br. Józefowi i licznie przybyłym Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Chyżnem.

Przyjmijcie od nas pracujących w tej chyżniańskiej parafii najlepsze życzenia świąteczne. Niech one dotrą do wszystkich parafian, ludzi chorych, do Polonii w Chicago oraz do naszych sympatyków, przyjaciół i gości: Niech Święta Zmartwychwstania Chrystusa w roku 2022 będą okazją, aby pokój zapanował w naszych sercach, naszych rodzinach i na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie, by otworzyć swoje serce i tak naprawdę do końca usłyszeć wołanie Chrystusa: Ja jestem! Ja jestem Zmartwychwstanie i życie. Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem. Nie lękaj się zbliżyć się do Mnie! Ja jestem!