III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2022

Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele 14 Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby w naszych rodzinach w tym tygodniu poświęcić chwile na czytanie Pisma Świętego. Dzisiejsza pierwsza niedziela maja jest też niedzielą adoracyjną: po Mszy świętej o godz. 8.00 adoracja, a po Mszy świętej o godz. 10.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła – prosimy o asystę i dzieci do sypania kwiatów. Po procesji krótkie spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje. Za składane ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

Nabożeństwo majowe odprawiane jest w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 14.45. Potem Msza święta o 15.00.

We wtorek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski. Msze święte jak w niedziele (8.00, 10.30, 15.00). Tradycyjnie o godz. 17.00 Msza święta przy dzwonnicy na dole. W tym dniu po Mszy świętej o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

W środę podczas Mszy świętej o godz. 18.00 modlimy się w intencji naszych strażaków z okazji ich święta świętego Floriana.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy świętej o 18.00. W piątek okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed Mszą świętą. Odwiedziny chorych w domach od godz. 10.00. W sobotę modlimy się przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi.

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Dziękujemy za pomoc w rozebraniu dekoracji pasyjnych: Janinie Szczerbiak, Stefanowi Jurczażak, Romanowi Pardel, oraz Br. Józefowi.

Zarząd Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej w Chyżnem – czyli Urbar – uprzejmie zaprasza na Walne Zebranie Spółki, które odbędzie się w dniu 07 maja bieżącego roku tj. w najbliższą sobotę w sali Remizy OSP w Chyżnem. Początek zebrania o godz. 10.00.

Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki naszej Patronki świętej Anny.