8 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 31.05.2020

Jutro przypada drugi dzień Zesłania Ducha św. W tym dniu Kościół obchodzi Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. o godz. 8.00 i 18.00.

Od jutra też zaczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00.

We wtorek o godz. 16.30 spotkanie w kościele z uczniami przygotowującymi się do bierzmowania.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła i bł. O. Hilarego Januszewskiego o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. Od godz. 10.00 odwiedzimy chorych w naszych domach.

W sobotę modlimy się podczas Mszy św. o 7.00 przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi.

W przyszłą niedzielę  przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, którą kończymy  okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Jest to także niedziela adoracyjna. Taca z przeznaczeniem na inwestycje. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie w kościele z rodzicami uczniów klasy IV.

Ponieważ złagodzono przepisy dotyczące ilości osób uczestniczących w Mszach św. będziemy powracać do porządku niedzielnego Mszy św. sprzed ograniczeniami. Jeszcze w przyszłą niedzielę porządek Mszy św. o godz. 8.00, 9.30, 10.30, 12.00 i 15.00. Od niedzieli 14 czerwca Msze św. będą o godz. 8.00, 10.30 i 15.00. Zawieszamy także od tego dnia transmisje Mszy św. przez Internet.

Ze względu na trwającą epidemię procesja w Boże Ciało będzie w tym roku  wokół kościoła. Ołtarze będą przy kapliczkach. Szczegóły podamy w następną niedzielę.

Składamy serdeczne podziękowania Janowi Stefko i Krzysztofowi Czerwień za pracę przy drzewie na opał.

Wszystkim dzieciom z okazji jutrzejszego ich święta składamy najlepsze życzenia.

Dzisiejsze święto kończy okres wielkanocny. Chrystus przyrzekł nam stałą obecność Ducha Świętego. Niech więc w codziennym życiu umacnia nas Duch Święty, abyśmy żyli zgodnie z Ewangelią.