4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.01.2021

Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne, które ma nas przygotować na przeżycie Wielkiego Postu. Przez 3 kolejne niedziele po Mszy św. o godz. 11.30 do godziny 15.00  adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy.

We  wtorek przypada święto OFIAROWANIA  PAŃSKIEGO –  MATKI  BOŻEJ  GROMNICZNEJ. Na Msze św. które będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i 16.00 przynosimy z domu gromnice,  które zostaną poświęcone. Jest to również dzień modlitw za osoby konsekrowane, a także dzień modlitw o powołania do życia zakonnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby żeńskich wspólnot zakonnych kontemplacyjno – klauzurowych.

W środę  Kościół wspomina św. Błażeja. Po Mszy św. o 7.00 i 16.00  specjalne błogosławieństwo gardła.

W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy św. o 16.00 modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi św. pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św. Odwiedziny chorych w domach od godz. 10.00  TYLKO po  zgłoszeniu w kancelarii lub telefonicznie.  W piątek przypada również  wspomnienie św. Agaty. Po Mszach św. o godz. 7.00 i 16.00  błogosławieństwo chleba.     

W sobotę  modlimy się przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi podczas Mszy św. o godz. 7.00.

Ofiary na tacę z następnej niedzieli z przeznaczeniem na inwestycje. Jednocześnie jest to niedziela adoracyjna.

Z  naszej parafialnej wspólnoty odszedł śp. Karol Czerwień, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. O godz. 11.45 wyprowadzenie z kaplicy, a o godz.12.00  Msza św. Modlitwy w kaplicy o godz. 17.00. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

W odkrywaniu na nowo wartości Stwórcy i siebie we współczesnym świecie przyjmijmy błogosławieństwo Boże.