30 Niedziela Zwykła – 25.10.2020

Dziś przeżywamy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. W tym dniu składamy gorące i serdeczne Bóg zapłać  parafianom, gościom, przyjaciołom i sympatykom  za wszelką dobroć i ofiary, które są wyrazem wspólnej troski o ten parafialny dom. Nasze podziękowanie kierujemy także w stronę Polonii w Chicago.

Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i „Ciebie Boga wysławiamy”.

W  przyszłą niedzielę   UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. W związku z ograniczeniami czerwonej strefy porządek  Mszy św. o godz. 8.00, 9.30, 10.30, 11.30.  O godz. 13.30 koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami, a o godz. 14.00  Msza św. w intencji zmarłych z kazaniem. Z racji ograniczeń sanitarnych nie będzie procesji na cmentarz. Sam kapłan w asyście ministranta po Mszy św. o godz. 14.00 przejdzie po cmentarzu by poświęcić groby naszych zmarłych. Odwołujemy także wieczorne spotkanie modlitewne na cmentarzu. Jednocześnie przypominamy, że w kościele może przebywać do 80 osób, dlatego Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami i Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach będzie transmitowana przez Internet. Zachęcamy do uczestnictwa. W uroczystość Wszystkich Świętych NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 15.00.

Z powodu pandemii przez cały listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych, można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych – ogłosił  Watykan. Celem jest uniknięcie skupisk, głównie na cmentarzach, tam, gdzie przepisy zabraniają zgromadzeń. Ponadto na mocy watykańskiego dekretu osoby starsze, chore oraz pozostałe, które nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu restrykcji nałożonych przez władze w ich miejscach pobytu, mogą uzyskać odpust zupełny na drodze duchowej łączności ze wspólnotą wiernych i modlitwy za zmarłych.

Taca z przyszłej niedzieli z przeznaczeniem na inwestycje.

W  kancelarii parafialnej można składać jednorazowe wypominki. Dziękujemy za ofiary z racji wypominek.

Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionego tygodnia.