Od jutra powracamy do porządku Mszy św. w tygodniu z układu przed wakacjami czyli rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek  Msze św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 7.00 i 18.00. Pół godziny przed  każdą Mszą św. okazja do spowiedzi św.  Odwiedziny chorych w domach od godz. 10.00. W pierwszą sobotę Msza św. o godz. 7.00 o Niepokalanym Sercu Maryi.

Od następnej niedzieli wznawiamy Msze św. o godz. 10.30 z udziałem dzieci.

Przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. adoracja, a po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy  strażaków  do baldachimu i asystę procesyjną. Taca z przeznaczeniem na inwestycje.

Dziękujemy raz jeszcze tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dożynek. Z dumą przyznajemy, że stanęliśmy na wysokości zadania i godnie zaprezentowaliśmy naszą wioskę i parafie pomimo deszczowej pogody.  Podziękowania składamy na ręce sołtysa wsi pana Jana Budzińskiego. Przy tej okazji dziękujemy też wszystkim sponsorom. Jednak zobowiązani jesteśmy do wyjaśnienia pogłoski idącej jakoby proboszcz zmienił termin dożynek ze względu na wyjazd z zespołem do Bułgarii. Otóż organizatorem dożynek jest Urząd Gminy Jabłonka, a głównym gospodarzem jest wójt gminy i to organizator ustala termin dożynek, a nie parafia. Wyjazd zespołu został dostosowany do ustalonego przez gminę terminu dożynek a nie dożynki do wyjazdu zespołu. Mamy nadzieje, że to sprostowanie wyjaśni powstałe zamieszanie i potwierdzi zasadę, że jak się nie wie to się nie mówi , bo tak rodzą się właśnie plotki.

Wszystkim naszym parafianom i gościom na nadchodzący tydzień życzymy wszelkiej pomyślności i obfitości łask Bożych.

Ostatnio napisane